ALBUM OF THE YEAR

2. května 2014 v 20:56 | Oloušek Koloušek |  Právě poslouchám
Každou životní etapu mám spojenou s určitou hudbou. (Třeba v devíti letech jsem fakt brutálně žrala Backstreet Boys, hihi.) K některým albům se vracím po delší době, třeba po roce, a zas na ně koukám trochu jinak. Většinou si vybavím pocity z doby, kdy jsem danou kapelu začala poslouchat, vrátím se do minulosti a smutním, že už to nikdy nebude stejné... Třeba to léto, kdy Tatáči vydalo Nano. Začátek Virtuálního duetu mě navždycky bude přenášet do mého podkrovního obýváku s natuněnou aparaturou (zesilovač z osmdesátých let, mým taťkou vlastnoručně smontované repra a discman značky i River - proboha, dnešní teens se budou za břicha popadat), kdy venku svítilo sluníčko, bzučely včeličky a mňágaly kočky a já seděla na koberci, čuměla do blba a hĺadala po celej sieti...
Nebo později, začala jsem chodit na vejšku a protože jsme ještě neměly sehnaný podnájem, musela jsem na cvika na sedmou (jojo, aby prvákům hned bylo jasné, do jaké hrůzy se uvrtali) a vstávala v půl páté, abych stihla bus v půl šesté či v kolik a každé ráno mě budila Fixa se svým Fenoménem, co mi vypálil kámoš a nějak se tam popřeházely písničky, takže navždy budu mít Antidepresivní rybičku zafixovanou hned jako druhou písničku po Ruzyni!!
Nebo ještě později, kdy jsem svou dvojtýdenní diplomku psala za poslechu Boogie Belgique.
Nebo hned potom, kdy mi při učení na státnice dokolečka do zblbnutí (jak příznačné!) hrál Fala Ai od Fatboye, což je perfektně nabušený energií nabitý set (abych u toho učení nechrápala) a já to album pak nemohla třičtvrtě roku slyšet, protože jsem z něj chytala panický záchvat.
Nebo... no, asi už všichni pochopili, doufám:-)
Nicméně některá alba jsou výjimečná. Výjimečná natolik, že stojí za to označit je za ALBA ROKU. Plánuju takový seriál. První díl tu již neplánovaně pár let je. Ani Fenomén nepřekonal The Slip. A co bylo po roce 2008...?

ALBUM OF THE YEAR

2010:
2011:
2012:
2013:
2014:
...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama