Nine Inch Nails - THE SLIP (2008)

11. června 2008 v 21:46 | opět Olu |  Právě poslouchám
Začalo to o svaťáku. Komu by se chtělo učit, když brouzdání po netu je mnohem zábavnější. Tak jsem narazila na článek, že Nine Inch Nails dali na své stránky volně ke stáhnutí své aktuální album. Tak to musím mít. Chcete taky? Stáhněte si The Slip!
Samozřejmě po půlhodince čekání jsem celá dychtivá nastražila uši a poslouchala... Album mi hrálo jako kulisa k chemii celé odpoledne (teda nejmíň 10x po sobě, nekecám). Čímž jsme si ho pomaličku a podvědomě dostala do palice...
Zaškatulkovat ho však jako kulisu k učení by byl totální omyl. Album je tak zábavné, že tu necelou třičvrtěhodinku jsem schopna ho poslouchat se zatajeným dechem. Málokdy se zadaří, aby na sebe jednotlivé písničky navazovaly s takovou samozřejmostí. To je pochvala číslo jedna - celková plynulost. Neztotožňujte s jednotvárností!
V porovnání s The Downward Spiral (1994) působí album vyrovnaněji a méně řevnivě. Oproti tomu rockově přímočaré With Teeth (2005) s ním má společného ještě méně. Zvuk se nese ve znamení elektroniky a jednoduchých bicích (ve většině písniček první, co uslyšíte), občas nějaká ta elektrická kytara nebo baladický klavír. No a samozřejmě hlas Trenta Reznora, který na mě působí, ehm... Řekněme že velice příjemně :-P. Je to hold šikovný chlapec.
Z 10 songů vypíchnu dva nej - Discipline hned působí jako hitovka (však byla také nasazená jako singl), začíná zase takovýma jednoduchýma, ale o to působivějšíma bicíma, hudebně se mi zdá nejveselejší ze všech. Refrén mi bezděky připomněl jejich starší věc (Piggy z The Downward Spiral - Nothing can stop me now versus I cannot stop myself :-)).
Další věc je o moc temnější. I tím názvem - The Four of Us Are Dying. Tato instrumentálka s technicistním zvukem a minimalistickou kytarovou vyhrávkou mě uvádí do stavu ohromené strnulosti. Další oblíbená depkoidní písnička. Srdeční záležitost.
Album prý nebylo přijato zrovna vřele, což je jedno jak Reznorovi, který je zvyklý si dělat muziku po svém a neohlíží se na módní trendy, i mně, protože mu to zkrátka žeru :-). The Slip je můj aspirant na album tohoto roku (a to jsme prosím teprv v půlce! :-)).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama