CRIMES AND MISDEMEANORS

4. června 2008 v 22:14 | furt já |  Filmy a seriály
Tento film Woodyho Allena jsem viděla už před pár lety a moc se mi líbil, takže jsem si ho teda stáhla a dala si repete :-). Můj dojem nicméně není už tak nadšený jako prve (pokud si dobře pamatuju).
Tak za prvé - už to, že Woody se obsahuje do všech svých filmů a hraje vždycky sám sebe musí nutně začít nudit. Ano, jeho hlášky jsou pořád vtipné (ba dokonce žádná postava z filmu takhle neperlí), ale tím se to zas tak nezachrání. Jeho (bývalá) manželka Mia Farrow zde pak má roli ambiciózní a škaredé filmařky, která se nakonec nechá sbalit Cliffovým (Allen) sokem v podání geniálního Alana Aldy. Tento chlap vás musí potěšit, zvláště patříte-li k fandům Mashe (sice nám [hóky] trošku zešedivel, ale sex-appeal zůstává).
Hlavní osu filmu však tvoří příběh váženého očního lékaře Judaha Rosenthala (Martin Landau), který řeší problémy se svou milenkou. Ta už se nechce spokojit se svou rolí a požaduje víc. Judah ze strachu o zničení své rodinné idyly požádá bratra Jacka (geniálně odporný Jerry Orbach) o radu, jak se zbavit nepohodlné milenky. Řešení je dost radikální...
V závěru filmu pak Judah diskutuje s Cliffem o svém morálním prohřešku a náležitém trestu za něj, který ovšem nepřišel a ani už nejspíš nepřijde... To je ta pointa příběhu, která se vskutku povedla. "Zlo" nebylo potrestáno. Je něco takového v americkém filmu vůbec možné? :-))
Ve stínu pak zůstává Cliffova nenaplněná láska, dovršena manželčiným nadšením, že "už někoho má".
Život je smutný a nespravedlivý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama