Troška dějepisectví aneb historie kapely

15. května 2008 v 18:00 | Lucinka |  JAK VEVERKA UŠI
Bylo to před mnoha lety, kdy se určití mladí lidé rozhodli, že chtějí zkusit své štěstí v muzice, a tak se začali učit ovládat hudební nástroje a svá těla v souladu s nimi ...oh ...skutečně mluvím o nás..
Tak se jednou stalo, že starý známý, starý "dobrý" Lukášek začal hrát s perspektivním kytaristou Jiřinou. (no..!..dobře..) O Lukáškově umu někdy jindy, protože jeho naivita a zbrklost předčily jakékoliv jeho snažení, ale jedna zásluha se mu musí nechat a to ta, že ve třídě byl se mnou - Lucií.
A protože bubeníci jsou the best a jsou vždy potřební, dohodli se, že si spolu zahrají. Proč ne? Zajímavě to dopadlo, zvlášť když to byla doba, kdy jsem ještě neuměla přechody- jééé..ale dali jsme dohromady 3 písničky a z toho jsme měli oba strašnou radost. Toto společné využívání času přineslo tedy nečekané ovoce. A tak se zrodila legenda...(:D)
Začátky probíhaly jako u všech kapel... myslím.
Zkoušky stály zato... hmm... Jiřina nás naučil Macháčka a pak jsme se dost často váleli mezi stojany na činely.. no..stane se..
Ale ve třech to nebylo ono (chtěli jsme se válet ve čtyřech?), tak se přidal naprostý nehudebník Juri, kapele nic nepřinesl. Ano. Je to dost blbé to tak říct, ale CENSURED. Juri jen pomohl Lukáškovi a Lucce (mně) vymyslet název
(Jak Veverka Uši), který by měl být zasvěceným známý.
Historie jeho vzniku asi není tak zajímavá jako samotný název, ale na požádání to klidně vysvětlíme.
S Jurim to nešlo, i když v této době vzniklo pár dobrých songů, a to především díky Jiřinovým novým a novým nápadům. No je pravda, že má prostě dobré nápady. No...
Každopádně Juri musel odejít. Tak začalo nové hledání druhého čtvrtého člena kapely. A stal se jím další muzikální amatér - Radek zvaný Motýl Onanuel.
V této době přišla krize kvůli ztrátě zkušebny a tak naše kapela musela přetrvávat v poněkud pasivním stavu. Vše se vyřešilo během pár měsíců, ale zkušebna byla malá a někdo měl stále problém... (ehm)
Radek na to "sral" a Lukášek sral zase Jiřinu. Tato krize byla velmi důležitá, protože znamenala zásadní převrat. (jak dramatické!)
Nikdo se s ničím nepáral a tak Radek musel odejít a Lukášek šel sám, bez protestů.
Zůstalo jen zdravé jádro... Jiřina a Lucie... Ve dvou zůstat nemohli, to jim bylo jasné. Ale koho přibrat, aby se vyrovnal jejich hudebním kvalitám? :) Těžké rozhodování.. Nikdo si netroufal...
Tento stav trval poměrně dlouho, až pak si řekli, že prostě musí někoho vzít. Osud "Veverky" byl v jejich rukou... Ano... nemá cenu nějak to natahovat - posledním přibraným členem byla (a stále je) naša Olinka... Bylo to asi na přelomu května června 2006, kdy se naše kapela začala znovu formovat.
Jééé... songů máme poměrně dost. Problém byl jen s dalsí zkušebnou... Naštěstí naše ochotná škola nám nabídla nevídané možnosti, o kterých "běžný" student ani netuší! Tam se děly věci...
No zas byl problém a tak máme teď už čtvrtou zkušebnu, což vlastně vůbec není podstatné...
Toto je, myslím, jen pro skalní fanoušky, aby věděli všechny detaily...
Končím, moové, voové
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama