THE WALL + DANCER IN THE DARK

1. května 2008 v 13:58 | já |  Filmy a seriály
Co dělat, když seš doma večer sama, smutna a opuštěna?

Pusť si depkoidní film.

The Wall jsem měla rozdívané už dvakrát, ale konec mi vždycky jaksi unikl. Poprvé díky jízdám v autoškole; podruhé jsem usla (čímž nechci naznačit, že by to byl nudný film... jen jsem byla moc a moc unavená... stane se). Tentokrát jsem stihla celou hodinku a půl.

Stejnomenné album mám už dost naposlouchané, čili ta atmosféra mě chytla hned. Zvláště pak ve chvíli, kdy Pink rozflákal celý svůj pokoj, jsem se vžila dokonale. Taky máte takové stavy té nejhlubší depky, kdy chcete ničit vše kolem sebe včetně sebe? Já to znám až moc dobře. Takže toto bylo takové naplnění mých představ...

Tentokrát to ale nebylo tak vážné. Film mi pomohl v období, kdy člověk ani nemá čas zastavit se a dostat ze sebe všechny ty hnusy... Takhle, vlivem skvělé hudby, obrazu a psychedelie se pěkně vybrečí a je to.

Někdy se toho nabalí moc a někdy až příliš a východisko není. Všechno to chtění a pachtění za něčím zbytečným a nesmyslným... Bůh to nevyřeší. Bůh je mrtev. But rock's not dead :-).

Asi je zbytečné ubezpečovat, že tento pinkflojďácký počin je dokonalost sama.

V příjemné melancholicky dojímavé náladě a po osvěžující spršce objevuju ve složce stažených Tanec v temnotách. Dneska se spát nejde.

První půlka dobrý, doják o slepnoucí ženské a jejím synovi a lásce k muzikálům...

Ovšem když její do té doby obětavý a hodný přítel Bill špehuje, kam schovává těžce vydělané peníze, čuju zradu. A když tento zadlužený slabošský policajt ukradne takřka slepé ženské veškeré úspory, karta se obrátí. No nezabili byste ho? Já teda jo. Však Selma to nakonec udělala taky. Scénou, kdy ho doráží kovovým kufříkem začíná sled nechutností. Vyvrcholí jejím oběšením. To mezi tím je kombinací emočně vypjatých scén, hnusu a breku. Otázka: myslí si tvůrci filmu, že kdyby to natočili jemněji, divák se nevžije do hlavní hrdinky? Nepochopí to?
Já jsem to teda pochopila až moc dokonale. Že by můj EQ byl příliš vysoký?

V souvislosti s představitelem Billa se nabízí paralela s podobně "hnusným" filmem Zelená míle. s tím rozdílem, že v něm je po americku hlavní záporňák spravedlivě potrestán.


Závěrečý verdikt:
THE WALL si velice ráda pustím znovu. Už dnes ráno jsem si to zrekapitulovala poslechem alba :-).

DANCER IN THE DARK nechci, stejně jako Zelenou míli, už v životě vidět. Né že by to byl špatný film. Ale u takového náporu na psychiku platí příslovečné Jednou a dost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiřina Jiřina | 11. května 2008 v 11:17 | Reagovat

Jo tak The Wall je best of, to se musí nechat;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama