POSLEDNÍ ŽENA

16. května 2008 v 1:32 | zas já |  Filmy a seriály

Jelikož mi bylo jasné, že bych stejnak neusnula, vyjímečně jsem se v reálném čase dívala na jeden z filmů na čt2, které mají ve zvyku začínat v šílenou dobu (např. v půl dvanácté ve všední den. Pro koho? Nebo si mám všechno jak debil natáčet???). A nedá mi, abych hned nesdělila své aktuální dojmy...

Na začátku si mladý otec přijde vyzvednout svého syna do jeslí, kde potká krásnou dívku. Nejdříve to vypadá, že půjde jen o sex, ale vztah se prohlubuje mimo jiné i přítomností dítěte, o které se dívka stará jako o vlastní. Tatínek nakonec zjistí, že je vlastně zcela zbytečný, a svůj názor si utvrdí vlastnoručním odstraněním mužství. Tolik ve zkratce k hlavnímu ději.

Tak zaprvé, už to, že chlap (nota bene takový proutník) se sám stará o asi dvouleté děcko je poněkud přitažené za vlasy. Další absurdity se kupí a kupí... Jenže, přiznejme si upřímně, co jiného je život než jedna velká absurdita... Z toho plyne naprostá uvěřitelnost toho, co vypráví film, i když příběh sám o sobě by působil kostrbatě a nemožně. Což je, dle mého laického názoru, znak dobře odvedené práce režiséra (Marco Ferreri).

Nemůžu říct, že se jedná o film, který by mě uchvátil, ohromil a nad kterým bych žasla (nad čím jsem žasla, že i mladý Gerard Depardieu měl panděro jak Homer Simpson). Ale přemýšlím nad ním.

Poslední žena... Líbí se mi, když má název logické opodstatnění :-). Každopádně doporučuju všem chlapům. Třeba by jim i něco docvaklo.

Je to moc divný film, ale stojí za shlédnutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama