Po ránu metálku

14. května 2008 v 13:46 |  Právě poslouchám
Taky se někdy vracíte a zjišťujete OPĚTOVNĚ genialitu některých skladeb? Tak já si dneska taky potvrdila...

1. ROOT - Festival of Destruction
Je to sakra chytlavá a vymakaná písnička. Něco k historii já a "růti" - to jsem si tak jednou od Jiříka půjčila mp3 na cestu vlakem a když jsem slyšela pátou verzi Freak on a Leash od Kornů, které až na jejich unplugged moc nemusím, a asi potřetí mi začali hrát Finntrolli Natfödd, překlikla jsem na píničku s názvem Casilda's Song. Tak ta mě dostala. Pak jsem si stáhla diskografii a trkla mě již zmíněná FoD. No a abych nezapomněla, mé první setkání s Rooty se odehrávalo po koncertě Grimmordů, kdy Bago s Dominem předvedli oduševnělé podání 666 - ale to jsem vůbec nevěděla původního interpreta :-))
Zpět k Oslavě ničení - skvělá melodie, pěkně drsné kytárky, a hlavně nádherný hlas Big Bosse... Úžasně to chytne... a nepustí. Mlask.


2. DIMMU BORGIR - The Serpentine Offering
A zase ten Jiřík :-) tentokrát jsem si půjčila jeho Spark a tam výborný článek o koncepčním albu o přechodu od Boha k Satanovi... Tak mě to zaujalo, že jsem si In Sorte Diaboli nahrála do iPodu a poslouchala... No bezva, přinejmenším do doby, než jsem si jaksi omylem smázla. No a včera jsem zase "dostala chuť", takže se opět můžu kochat... Titulní písnička je úžasná, od toho začátku s lesníma rohama (kdo by řekl, že budu "myslivecký nástroj" tak žrát?) po konečnou kytarovou vyhrávku... Zpěvákova práce s hlasem špicová, jen ty sbory, popravdě, moc nemusím, ale to je tak malý detailík, že zcela zaniká :-) K dokonalosti (mysím tím ovšem mé) chybí už jen to, abych si KONEČNĚ pěkně přečetla ty texty... O prázdninách :-)
Dodatek: Podívala jsem se na klip. Celkově nic moc, ale zjistila jsem dvě zásadní věci: za á ty lesní rohy jsou asi hrané na klávesy. Sakra, kdy si konečně kapely začnou vozit na fesťáky celé orchestry??? Za bé - ti chlápci jsou fakt kvalitní tlamy :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama