sajlenti... NO KONEČNĚ!

22. dubna 2008 v 21:45 |  Koncíky
Do jisté doby jsem nesnášela zpěvačky v metalových kapelách. Změna nastala ve chvíli, kdy jsem poprvé uslyšela I Would Dance od úžasné doom-metalové (a české, podotýkám pro ty, kteří neví, která bije) skupiny SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (druhá na milost vzatá je ta borka z Arkony...ale o tom zas příště).
O dvě alba a free songy na jejich stránkách volně ke stažení bohatší jsem začala zkoumat, kdy se objeví v nějaké přijatelné lokalitě (Brno).


Den D nastal. Bylo to 12. 4. 2008 v brněnském klubu Favál. Menší chybka: 4 kapely se zpěvačkou? Omg.. No uvidíme.

První...nějací Free Fall. Basák má dobrej hlas. Proboha, co ty samply? Jo, bubeník se snaží... No ta zpěvačka není kór zlá... Není to tak strašné. Jé, tato písnička je fakt pěkná! ... Už končí? No třeba ta druhá kapela bude lepší.

Ha ha. Dying Passion. Zpěvačka notně nesympatická, a zas ty samply? Šíří se to jak mor... Koncert jsme poslouchali od báru a vyvedli menší výzkum mezi přítomnými.

"Taky jste dojeli na Sajlenty?" Až na jednu odpověď ("Já nevím, mě sem dotáhli oni...") všichni samozřejmě přikyvovali.

Tu jsme zaslechli podezřelé tóny houslí a došlo nám, že naši vyvolení nebudou hrát poslední, jak jsme mysleli. Tak šup dopředu! Jiřík neměl s viditelností problém (metr devadesát je metr devadesát), zato já jsem suše konstatovala, že vidím záda...a záda...

Ale asi jsem byla moc hodná, takže jsem lapla bezvadného fleka na levém boku pódia, kde jsou dva schůdky na sezení...pro mě na stání. Bezvadný výhled na celou kapelu (a oni měli výhled na mě - oba zpívající se na mě krásně usmáli...:-) Až to srdéčko plesá, nuž?

Písničky si všechny nepamatuju, tracklist byl upravován s ohledem na nastuzení zpěváka Pavla aka Hrnce (ale borec - nejenže je pěkný a hezky háže vlasama, ale indispozice ani nebyla patrná). V paměti mi utkvěla má oblíbená I Would Dance (ale ty výšky občas malinko ujely), Lonely v české verzi (teda Osamělý), Cantara (ženské to rozjely), Slava (vzpomněla jsem na Kollárovu Slávy dceru :-)) a závěrečná Pohasnká, kterou všichni chválili, jenže mně rýpavcovi přišla pomalá a navíc nesnáším dávat na konec koncertu ucmjadané písničky. Má tam být nějaká šupovka, aby si lidi ještě pořádně zařádili, ne? Ale tak nebudu prudit :-D.

Atmosféra byla skvělá, zpěvačka Hanka stále opakovala, jak jsme my, diváci, skvělí, a že to neříká jen tak, ale myslí to doopravdy :-D no nás to samozřejmě taky těšilo :-D
Škoda jen, že SSOGE hráli tak krátce...

Poslední kapela. Memoria. Rozmýšleli jsme se, zda zůstaneme. Na pódium začali nosit klávesy. Co, klávesy? Ano, samply budou taky.

"Oluuu, pojďme..."
"Třeba budou dobří..."
"Po Sajlentech už je všechno jen horší!"
A tak jsme utíkali na rozjezd. Dle ohlasů na netu byla kapela blbě nazvučená a celkově nic moc. Tak jsme o nic nepřišli - ba právě napak - na bus s náma čekal kluk, který velmi hlasitě a procítěně zpíval Manowary - to byl zážitek nb. 2 !!! :-D


Následky koncertu se projevovaly ještě tři dny nato - nemohla jsem hýbat krkem... Jiřínek říká, že to chce trénink a krkček si zvykne:-).

Závěrečné hodnocení: až na délku (či spíš krátkost) naprosto bezchybný koncert po všech stránkách.

web: oficiální stránky Silent Stream of Godless Elegy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiřina Jiřina | 11. května 2008 v 11:18 | Reagovat

To byl kuametal!!! ani jsem je očkem téměř nespatřil, pře jsem furt házel hlavou:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama